Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Z nami bądź ekologiczny: certyfikowane papiery ze zrównoważonej gospodarki leśnej

17-12-2019

 

W drukarni nic nie funkcjonuje bez papieru. W swych 8 zakładach produkcyjnych FLYERALARM zużywa rocznie ponad 60 000 ton. Dlaczego mimo to nadal z czystym sumieniem możesz zamawiać swoje ulotki w drukarni internetowej? To jasne: ponieważ FLYERALARM używa papierów certyfikowanych zgodnie z najwyższymi standardami.

W czasach Internetu klasyczne produkty poligraficzne są czymś niezwykłym: wizytówki z błyszczącymi laminowanymi foliami, pięknie pachnące magazyny w trakcie ich przeglądania,  czy stylowe plakaty, które są tak eleganckie, że można je zawiesić w ramce na ścianie. Prawdziwy pokaz fajerwerków dla zmysłów - zarówno wizualnie, jak i w dotyku – to sprawdzone media reklamowo- informacyjne, które mimo upływu czasu nie straciły na sile.

Papier – cenny surowiec

Ale faktem jest, że wszystkie te materiały są wydrukowano na wysokiej jakości papierach. Wykonane są one z naturalnych włókien, które w większości pochodzą z drewna. Cenny surowiec pochodzący z lasów tej ziemi – jednego z najbardziej produktywnych ekosystemów, którego ekonomiczna eksploatacja wymaga najwyższej ostrożności. FLYERALARM wyznacza kolejne kamienie milowe w branży poligraficznej, aby ten skarb mógł zostać zachowany dla przyszłych pokoleń i abyś mógł nadal zamawiać swoje produkty poligraficzne z czystym sumieniem. Odtąd klienci drukarni internetowej korzystają z certyfikowanych papierów do swoich produktów poligraficznych. Papiery spełniające surowe normy ekologiczne i społeczne, począwszy od lasu aż po klienta końcowego. Gwarantem tego są znane w świecie i uznane certyfikaty FSC® i PEFC™.

 


FSC® / PEFC™ – co się za tym kryje?

Można je znaleźć na papierze listowym, ołówkach lub przy zakupie drewna w sklepie budowlanym: logo FSC® i PEFC™. Niepozorny wygląd – za to ich znaczenie ogromne. Pieczęć FSC® oznacza odpowiedzialną gospodarkę leśną, a pieczęć PEFC™ zrównoważoną gospodarkę leśną. Stoją za tym organizacje pozarządowe działające na szczeblu międzynarodowym na rzecz odpowiedzialnego użytkowania lasów. Certyfikaty te otrzymują wyłącznie produkty z drewna i papieru, które przeszły skomplikowaną procedurę testową. Często są wymieniane jednym tchem, ale są wydawane przez dwie odrębne instytucje. Ich cele są podobne. PEFC™ zaangażowane jest w dokumentowanie i ulepszanie zrównoważonej gospodarki leśnej. Zawierają standardy uwzględniające aspekty ekologiczne, ekonomiczne i społeczne. System certyfikacji FSC® ma na celu znaleźć korzystne połączenie ekologicznego, odpowiedzialnego oraz społecznie korzystnego wykorzystania lasów z jego ekonomicznie opłacalnymi aspektami. W szczególności chodzi o zachowanie różnorodności biologicznej, zasobów wodnych i gleb. Ale także do przestrzegania praw pracowników i użytkowania gruntów, a także oszczędzającego korzystania z maszyn.

 


FSC® – Forest Stewardship Council®

 • niezależna organizacja pozarządowa non-profit
 • założona w 1993 r. podczas szczytu środowiskowego w Rio de Janeiro
 • siedziba główna Bonn
 • działa w ponad 80 krajach
 • dziesięć wiążących na szczeblu międzynarodowym zasad i szczegółowych wymagań krajowych
 • coroczna kontrola zgodności przez niezależne jednostki certyfikujące.
 • pieczęć FSC wspierana jest przez duże organizacje ekologiczne, takie jak WWF.
 • ponad 1,1 miliona hektarów lasów certyfikowanych w Niemczech (200 milionów hektarów na całym świecie)

PEFC™ – Programme for the Endorsement of Forest Certification Schemes™

 • niezależna organizacja pozarządowa non-profit
 • założona w 1999 r. przez właścicieli lasów i leśników jako inicjatywa ogólnoeuropejska
 • siedziba główna Meyrin, Szwajcaria (Kanton Genewa)
 • największa na świecie organizacja patronacka dla krajowych systemów certyfikacji lasów
 • różne normy krajowe sprawdzone przez niezależnych opiniodawców i badaczy
 • coroczne losowe kontrole
 • 7,5 miliona hektarów obszarów leśnych certyfikowanych w Niemczech (314 milionów hektarów na całym świecie)

Druk na certyfikowanych papierach

Niezależnie od tego, czy wysyłasz indywidualnie oznakowane listy firmowe, czy rozdajesz ulotki – Twoi klienci, zarówno prywatni, jak i komercyjni, są wrażliwi na tematy „ekologiczne” i chcą poznać historię produktu. Skąd pochodzą surowce? W jakich warunkach odbywa się recykling? Czy przestrzegane są lokalne przepisy ochrony środowiska i międzynarodowe normy? Drukując na certyfikowanym papierze, spełniasz potrzeby klientów w zakresie odpowiedzialnego (FSC®) i zrównoważonego (PEFC™) gospodarowania zasobami naturalnymi. Jest to zrozumiały sposób podkreślenia, że poważnie podchodzisz do ochrony ludzi i przyrody – silny przekaz, który powinieneś również uwzględnić w swoim marketingu. Dzięki FYLERALARM możesz zamawiać swoje materiały reklamowe na papierze z certyfikatem FSC® lub PEFC™.

Cały świat zrównoważonej reklamy

Chcesz dalej rozwijać swój przyjazny dla środowiska wizerunek? Zatem linia zrównoważonych produktów FLYERALARM pod nazwą „Środowisko i przyroda”, oferuje wiele możliwości. Oprócz materiałów drukowanych nadających się do recyklingu i artykułów promocyjnych wielokrotnego użytku można tu znaleźć również produkty z certyfikowanego papieru ekologicznego / makulatury lub plastiku pochodzącego z recyklingu. Na przykład składane foldery, ulotki lub wizytówki z makulatury i naturalnego papieru. Ale także jadłospisy wykonane ze skóry pochodzącej z recyklingu lub ekologiczne kubki i wiele innych.

Nasza wskazówka: Zapoznaj się z naszym ekologicznym światem produktów. Zostaniesz zaskoczony alternatywą dla konwencjonalnej reklamy.

mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewaremadays 2020poligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpackexpoopakowania2018